گالری تصاویر
اطلاعیه ها
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته
شرکت برساز رویداد پارس بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته، بسته بندی صنایع غذایی شیراز (IFood expo) را در تاریخ 2 الی 5 بهمن ماه 1397 در محل نمایشگاه بین المللی فارس قطب اقتصادی جنوب کشور برگزار می نماید.
 ١٥:٣٦ - 1397/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته تهران
برگزاري دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته تهران
دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته تهران از تاريخ 23 تا 26 بهمن ماه سال جاري در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران برگزار ميگردد.
 ١٠:٥٦ - 1397/09/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی
تسلیم پیام وزیر بهداشت به همتای نیجریه ای خود
دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران از سازمان صنایع کوچک نیجریه
پیوندهای مهم
 • پورتال امام خمینی
 • دفتر مقام معظم رهبری
 • ریاست جمهوری
 • معاونت امور مجلس
 • نقشه جامع علمی کشور
 • Ministry of Science, Research and Technology
 • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
خدمات کنسولی

 

بخش كنسولي سفارت جمهوري اسلامي ايران در راستاي ارائه خدمات سريعتر و آسانتر به هموطنان خدمات زير را از طريق این سايت ارائه می نماید.

لطفا قبل از ارسال مدارک نکات مهم ذیل را به دقت مطالعه نمائید:

1. به فرمهای ناقص پاسخ داده نمی شود.

 • خواهشمند است متقاضیان محترم دقت لازم را در حین تکمیل فرم های مربوطه ، به عمل آورند.
 • متقاضیان محترم توجه داشته باشند، در برخی موارد لازم به درج اطلاعات درخواستی، هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی می باشد.

2. بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوجا، هیچگونه مسئولیتی را در حفظ و نگهداری مدارک ناقص ، پذیرا نمی باشد. لذا خواهشمند است که متقاضیان دقت لازم را در خصوص تهیه و تکمیل مدارک و موارد درخواستی ، به عمل آورند.

3. بعد از هماهنگی با بخش کنسولی ، در صورت ارسال مدارک مورد نیاز به صورت پست سفارشی ، حتما با دفتر پستی ،هماهنگی لازم در خصوص تحویل مدارک از دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران – ابوجا و عودت آن به شخص متقاضی، انجام شود.

4. متقاضیان محترم ، بمنظور تسریع و تسهیل در انجام امور کنسولی ، لطفا روی پاکت ارسال مدارک ، حتما آدرس به صورت ذیل درج شود:

Embassy of the Islamic Republic of Iran (Consular Section),NO: 1 UDI STREET- ASO DRIVE MAITMA-ABUJA -NIGERIA

توجه داشته باشید که درج "Consular Section" الزامی بوده و پاکتهای فاقد عبارت فوق به سایر بخشهای سفارت ارجاع و کار کنسولی با تاخیر مواجه خواهد شد.

5. هموطنان گرامی، ارائه کارت ملی بهمراه سایر مدارک مربوطه، جهت کلیه درخواستهای کنسولی بویژه صدور گذرنامه الزامی است.

 • در صورتیکه دارای کارت ملی نمی باشید همزمان با هر نوع درخواست کنسولی، تقاضای کارت ملی ارسال گردد. 
 • جهت درخواست گذرنامه ارائه شماره ملی الزامی است. اشخاصیکه که فاقد کارت ملی هستند، می توانند شماره ملی خود را از طریق ارسال کپی شناسنامه به یکی از بستگان خود در ایران از ثبت احوال استعلام نمایند. همچنین در هنگام تقاضای گذرنامه می بایستی در مورد درخواست کارت ملی نیز اقدام نمایند.

6. لطفا" کپی مدارک مورد نیاز را حتما" در کاغذ A4 یا Letter سایز ("11 در "8.5) تهیه نمایید. و از بریدن و کوچک کردن آنها جدا" خودداری نمایید.

7. متقاضیان گرامی توجه نمایند، قبل از پرداخت هر وجهی به حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوجا ، اطمینان کافی در مورد تعرفه کنسولی موضوع مورد تقاضا ، حاصل نمایند. وجوه پرداختی به هیچ عنوان به شخص متقاضی برگردانده نمی شود.

8. قابل توجه هموطنان گرامی، با توجه به ایجاد پاره ای از مشکلات در خصوص ارسال هزینه های کنسولی بصورت نقد از طریق پست، اکیدا کلیه هزینه های خدمات کنسولی را بصورت  Cash Deposit  (و یا یکی از روشهای ذیل) در وجه سفارت جمهوری اسلامی ایران-ابوجا، ارسال نمایند.

 • بدیهی است کلیه هزینه هائی که بصورت نقد Cash ارسال شده باشد قابل قبول نبوده و عودت داده خواهد شد .
 • لازم  به ذکر  است  اگر  هموطنان  گرامی  بصورت  شخصی  نیز  در  سفارت  حضور یابند، می بایستی  رسید  پرداختی  هزینه های  خود  را  که  به  یکی  از  طرق Money Transfer Debit Card ,Credit Card و یا Cash Deposit انجام داده اند، به همراه بقیه مدارک مورد نیاز، تحویل بخش کنسولی دهند.

9. توجه داشته باشید که افراد بالای 18 سال باید شخصا" یا ازطریق پست جهت درخواست هرگونه خدمات کنسولی اقدام نمایند. از دادن خدمات حضوری جهت افراد بالای 18 سال به افراد دیگر ولو اینکه اقوام درجه یک هم باشند معذوریم. به عنوان مثال جهت انجام امور کنسولی خانمهای متاهل شخصا" باید حضور داشته باشند و یا ازطریق پست اقدام نمایند و شوهر ایشان نمی تواند به صورت حضوری به جای ایشان مدارکشان را ارائه دهد. مدارک افراد زیر 18 سال توسط پدر و یا ولی قانونی که از طرف دادگاههای ایران تعیین شده باشد دریافت می گردد.

10. کلیه افرادی که محل اقامت در گذرنامه آنان ایران درج می شود می بایستی قبل از خروج از کشور به اداره گذرنامه نیروی انتظامی ج. ا. ایران مراجعه و نسبت به درج مهر خروج در گذرنامه خود اقدام نمایند.

 • بانوان  متاهل و  فرزندان  زیر 18 سال  که محل  اقامت  در گذرنامه  آنان ایران، درج گردیده می بایستی فرم اجازه خروج همسر و فرزندان که توسط شوهر یا پدر، امضا شده باشد را به تائید سفارت رسانیده و قبل از خروج از کشور به اداره گذرنامه نیروی انتظامی ج. ا. ایران مراجعه و مهر خروج دریافت نمایند.
 • بانوان متاهل و فرزندان زیر 18 سال برای تغییر محل اقامت نیاز به اخذ اجازه همسر و یا پدر را دارند. بدین منظور، تکمیل فرم تغییر محل اقامت الزامی میباشد.
 • گذرنامه های با محل اقامت نیجریه، نیاز به مهر خروج نداشته و درج محل اقامت آفریقای جنوبی بمنزله خروج مکرر میباشد. (مشمولین نظام وظیفه نیاز به درج مهر خروج ویژه مشمولین دارند)، جهت این منظور به قسمت تغییر محل اقامت و مهر خروج مکرر در گذرنامه مراجعه گردد.

11. کلیه عکسهای ارسالی لازم است دارای شرایط عمومی ذیل باشند:

 • جدید ( کمتر از یکماه ) رنگی با زمینه سفید، غیر فوری، اداری و با ظاهر مناسب، بدون عینک و کلاه، (خانمها با حجاب اسلامی و بدون آرایش – آقایان بدون گردن بند و زیور آلات )، پشت عکسها توسط عکاسی معتبر مهر شود و تاریخ گرفتن عکس توسط عکاسی درج گردد.
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران